Știați că există o zi a răspântiilor și a alegerilor și ea este chiar azi, 3 ianuarie?

Compitalia era o veche sărbătoare romană ținută în onoarea zeițăților răspântiilor, cărora li se lăsau ofrande oriunde se întâlneau două drumuri. (am aflat asta de pe Catchy)

Dacă azi tot e o zi a răspântiilor și a alegerilor, ok, atunci hai să aleg.
De azi înainte aleg să fiu… cum am fost și până acum. Adică tot veselă și optimistă, tot o Aură unică și veritabilă, tot o scriitoare din inimă și suflet, tot o Aură luminoasă și fericită.
Aleg iubirea. Aleg bucuria de-a trăi fiecare clipă cu entuziasm și încântare. Aleg oamenii potriviți, relațiile potrivite și cercul în care mă simt bine și în siguranță. Aleg încrederea și buna-credință. Aleg bunătatea și simplitatea. Aleg împlinirea și fericirea. Aleg compasiunea și înțelegerea.
Aleg să fac ceea ce-mi place și-mi este menit. Aleg bogăția și bunăstarea, prosperitatea și abundența, răbdarea și perseverența.
Aleg respectul și liberul arbitru, aleg voia divină și călăuzirea îngerilor.

Voi? Ați ales?

Cu drag și cu iubire,
Aura B. Lupu
03/01/2020

P.S. Și hai să mai fac o alegere, dar am nevoie de ajutorul vostru. Dintre cele 3, vouă care vă place? 
Mulțumesc!

 

 

Aura Lupu - Trairile Aurei - coperta3 (2)Aura Lupu - Trairile Aurei - copertaAura Lupu - Trairile Aurei - coperta2

Donație

Vă place ceea ce citiți? Aici puteți sprijini autoarea. Mulțam fain!

€10,00

12 răspunsuri la „Compitalia”

  1. Dacă te referi la pozele cu coperți, mie-mi place a treia (sau prima de jos) 🙂

    Apreciat de 2 persoane

    1. Mulțumesc frumos, Issa! Te țuc! 😘

      Apreciat de 1 persoană

  2. Frumoase alegeri, aşa să îţi fie! Şi să ne fie! Aleg şi eu să rămân cu ce-i bun din mine, să îmbunătăţesc ce e de îmbunătăţit. Şi să fie un an bun, bun de tot!
    Îmi place mult prima. Şi ca semnificaţie, în sensul că se va dezveli, dezvălui, întregul chip-suflet pe măsura lecturării. Şi a treia e are faină, tot ca semnificaţie, cu o ea privind spre seninul ce îi va lumina trăirile.

    Apreciat de 2 persoane

    1. Doamne ajută, Potecuță, să fie!
      Mulțumesc frumos! 🙏💗🙏💙

      Apreciază

  3. Doamne ajută! Dintre cele trei coperți, aș opta pentru prima. Înțeleg simbolurile celorlalte, dar nu le simt. Parcă nu s-ar plia bine pe tensiunea dintre pagini. E doar o părere totuși, sper să nu te încurce.

    Apreciat de 2 persoane

    1. Doamne ajută! Mulțumesc frumos, Condei!
      🙏💙

      Apreciază

  4. A republicat asta pe Cronopedia.

    Apreciat de 2 persoane

  5. Avatarul lui Amaranthine Sophia
    Amaranthine Sophia

    Toate trei sunt siropoase și cliseistice. Da cred ca publicul asta prefera.

    Apreciat de 1 persoană

  6. Cea mai reușită mie mi se pare varianta 3 cu cerul.

    Apreciat de 2 persoane

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Tendințe